Z programátora wellness poradcem

12. července 2011 v 18:14 | Jan Škach
To je celkem velká změna, z programátora wellness poradce.
Ano. Když si vezmete, že jsem vystudoval výpočetní techniku na vysoké škole, 10 let jsem v oboru, mám několik certifikací a pracuji v nadnárodní společnosti. Pak se nejedná o malou změnu.


A tohle vše jste se rozhodl zahodit a radit lidem, jak zdravěji žít.
Přesně tak, je tam hodně důvodů a ten prvotní nebyl určitě to, že chci lidem pomáhat zdravěji žít.

Co byl tedy ten prvotní impuls?
Ono jich bylo více. Ale nejvíce mě ovlivnil skvělý spisovatel a multimilionář Robert Kiyosaki. Ve svých knihách píše o tom, jak je výhodnější (z pohledu peněz a kvality života) být podnikatelem a investorem nežli zaměstnancem. Je lepší vzít život do vlastních rukou, nežli nechat o něm rozhodovat svého zaměstnavatele a stát. Kdo neví, o čem mluvím, doporučuji si přečíst některou z jeho knih, či si poslechnout audio knihy. Konkrétně CashFlow kvandrant toto popisuje velmi dobře. Takže jsem se rozhodl, že nebudu zaměstnancem.

A stal jste se wellness poradcem ...
Kdepak, jako prográmátor nejsem zrovna týmový hráč, rád se spoléhám pouze na sebe. Šel jsem tedy na cestu investování, konkrétně do komodit a forexu.

Na burze se dá vydělat hodně peněz
Dá, a kdo má trochu odhodlání, trpělivosti a je ochoten pracovat na sobě tak nemá důvod neuspět. Velmi mě zaujal web www.financnik.cz, kam píši lidé, kteří si již vydělávají velké peníze právě obchodováním komodit. Krok po kroku se tam dá hodně naučit.

Ale vy jste burzu opustil
Ano opustil, vím, že to je jedna z cest jak se stát finančně nezávislý. Já jsem si po dvou letech studování, testování a obchodování uvědomil, že se nikam moc neposouvám. Byl jsem v červených číslech nebo na nule. Pořád jsem dělal ty samé chyby. Navíc jsem si uvědomil, že tohle mi až tak nevyhovuje. Zavzpomínal jsem na své dětství, co mě v něm bavilo. Vím, že kolem sebe chci mít lidi, chci se s nimi bavit, pomáhat jim, vést je. Jsem rád středem pozornosti. Obchodník na burze je ve své práci hodně osamocený, to mně nevyhovuje.

Na jednu stranu říkáte, že jste rád mezi lidmi, a na druhou, že rád pracujete sám.
Ano přesně tak, jsem rád mezi lidmi, ale během škol jsem se naučil spoléhat převážně sám na sebe. Postupně jsem zabíjel v sobě toho člověka, co je rád mezi lidmi, a dělal si kolem sebe hradbu. Nyní ji pomalu bořím, ale jde to pomalu a i to je důvod, proč jsem hledal změnu a pomoc.

A tak jste se stal wellness poradcem
Ano, ale vůbec mi nešlo o wellness poradenství, výhody toho být wellness poradce jsem viděl až později. Z počátku jsem si vyhledal multilevelmarketing, který pracuje hlavně s internetem a počítačem a věděl jsem o něm, že má skvělý rozvojový plán.

Takže jste vstoupil do MultiLevelMarketingu, abyste se učil?
Ano (doporučuje to i Robert Kiyosaki ve své knize Škola businessu). Je to celkem paradox, protože hlavní, na co do MLM lákají, jsou peníze. Ty v tu chvíli nebylo to nejdůležitější.

Co přesně jste se chtěl naučit?
Je toho hodně, co Vás ve škole nenaučí, ale v životě je to mnohem důležitější než třeba větný rozbor nebo láčkovci.
Komunikovat s lidmi, vydělávat a umět spravovat peníze, prosadit se, osmělit se při oslovování lidí, podnikat a vše co je s tím spojené.
Zde je úžasný systém školení, je zde audio knihovna, kde Vám radí ti nejlepší v oboru, jsou pravidelné semináře a internetové konference, jsou i víkendová školení, dokonce i celosvětová v zahraničí.

Jaký MLM jste si vybral a proč právě tento?
Vybral jsem si MLM podnikání z domu. Už sám název říká jednu z hlavních výhod. Mám 15 měsíční holčičku a fakt, že každý den na 10 hodin odejdu z domu kvůli práci, se mi moc nelíbí.

Na čem je tento MLM postaven?
Tento MLM je postaven nad MLM Herbalife. Využívá struktury multilevel marketingu u Herbalife a přidává spoustu vylepšení pro praxi, hlavně pro práci s internetem a školení na dálku. Má systém, kde Vás vedou krok za krokem k úspěchu.

Herbalife - ten je tu ale již dlouho a moc lidí v tom úspěch nemělo
Ano to je pravda. Dříve nebyla tak velká podpora jako je teď. Trend zdravého životního stylu byl minimální. Když se bavím někdy s lidmi, kteří začínali před 10 a více lety, tak se divím jak to, že to zvládli. Je jasné, že spousta lidí "odpadla". Dříve to bylo opravdu těžké. Dnes je tomu naštestí jinak a pokud následujete promyšlený a osvědčený systém, tak je jen velmi těžké naopak neuspět.

Jak se tam dá vstoupit?
Je to stejné jako u ostatních. Najdete již nějakého zaregistrovaného distributora a ten Vás může zapsat. Stane se Vaším tzv. sponzorem nebo-li mentorem a pomáhá Vám po celou dobu zaučování a je s Vámi i později. Na začátku zaplatíte za vstupní balíček a podepíšete smlouvu.

Ale to je přeci letadlo.
Hodně lidí si plete letadlo a mlm, rozdíl pěkně popisují na stránkách www.multilevelmarketing.cz. Hlavní rozdíl je, že u letadla, dostanete zaplaceno za nového člena, hned jak ho zaregistrujete, část z toho zisku jde lidem nad Vámi. A tím pro Vás práce s novým členem končí. U tohoto MLM sponzor nemá ani korunu z toho, že někoho zaregistruje. Naopak v tomto okamžiku mu vznikají náklady se zaškolováním nového člověka. První podíl na zisku, získává prakticky, až když si začne vydělávat sám distributor a podíl mentora je mnohem menší nežli samotného distributora. Je to postaveno na myšlence "Je lepší mít 1% z práce 100 lidí, nežli mít 100% ze své práce." Jen doplním, vy těch 100 lidí musíte naučit, jak ty peníze vydělají.

Když jste podepsal smlouvu, dal jste v práci výpověď ?
Kdepak, to jsem si bohužel nemohl dovolit. Ve svém zaměstnáni jsem již bral nemalý plat, na který jsem si zvykl a nemohl bych ho jen tak utnout. Výdělky v MLM nejsou malé, ale vše jde postupně. Jako wellness poradce jsem tedy pracoval na "vedlejší činnost". Musím říci, že moje přítelkyně, která je na mateřské, mi v tom nejen pomohla, ale sama se aktivně zapojila.

Co taková práce wellness poradce obnáší ?
Jsou tam dva nebo spíše tři rozměry. Ten nejdůležitější je starat se o klienty. Tedy zjistit co potřebují, jaký mají problém a pomoci jim ho vyřešit. Většinou se jedná o problém s nadváhou, nebo se chtějí zdravěji stravovat. S klientem je třeba být pravidelně v kontaktu, upravovat mu navržený program a doporučovat další věci ohledně zdravého způsobu života.
Další rozměr je starat se o svůj podnik. Tedy mít klientelu, dělat reklamu, vést klienty v evidenci, mít sklad, vést účetnictví a vše co je s budováním a vedením podniku.
Třetí rozměr je pak rozšiřování týmu a vedení lidí v týmu, pravidelné konzultace a zaškolování. Pomoc při prvích klientech a řešení složitějších klientů.

Jak mohu radit lidem, když o tom nic nevím ?
To je trošku problém, naštestí jsou tu dva aspekty, které to strašně usnadňují. Herbalife má skvělé produkty, kterými prakticky nejde nic zkazit. Jedná se o zdravé jídlo a nikoli léky. Nejde se tak předávkovat, maximálně se můžete přejíst. Uděláte si menší zlo, když vypijete více koktejlu, než když se přejíte svíčkovou.
Druhý je školení, zaučování sponzorem (člověkem, který Vás zaregistroval) a Vaše vlastní zkušenost. Lidem většinou radíte, co máte sami vyzkoušené, nebo co mají vyzkoušeno jiní distributoři přímo na sobě. Pochopitelně jsou i obecná doporučení. Ale prakticky, když komukoli doporučíte základní program, tak tím nemůžete nic zkazit. U lidí, kteří trpí cukrovkou nebo nějakou alergií, je potřeba začínat pozvolně a být s nimi stále v kontaktu, ale to vše s Vámi projde Váš sponzor, který má více zkušeností. Postupně se program upravuje tak, aby klientovi co nejvíce vyhovoval a byl přesto stále efektivní. To vše se řeší se sponzorem.
Navíc není nic špatného, když klientovi řeknete "nevím, ale zjistím" zavoláte svému sponzorovi a ten Vám poradí, případně se poradí se svým sponzorem, pracujeme jako tým a k informacím se dá prakticky vždy dostat v krátkém čase. Druhý den klientovi zavoláte a odpovíte na jeho dotaz.
A již Aristoteles pravil: "Když se učím něco dělat, učím se to děláním."

Takže budu muset ty produkty taky používat?
Nemusíte. Otázka je, proč byste to nedělal. Je doporučeno je používat a to ze dvou důvodů. Hlavně budete mít vlastní zkušenost a to se o tom pak úplně jinak mluví, nežli naučené informace. Druhý je, že se budete cítit lépe, budete mít více energie a budete více zdraví a to je pro podnikání dobrá výhoda.
Navíc si vše můžete nakoupit za velkoobchodní cenu ... takže ještě jednou, proč ne?

Jaké vidíte výhody být wellness poradce ?
Je jich spoustu. První z nich je, že ačkoli se říká, že zdraví je nejdůležitější, nechováme se k němu tak. Tím, že jste wellness poradce nutí vás to chovat se zdravě. Sám bych si asi těžko přečetl článek v rubrice o zdraví, ale když vím, že to mohu použít pro svuj podnik, pro své klienty, tak si ho přečtu rád a ještě si udělám výpisky.
O tom, že jsem změnil svůj jídelníček a více sportuji, ani nemluvím, to bylo prostě přirozenou součástí.
Pomáháte druhým lépe žít, což je velmi obohacující pocit.
Máte přístup ke kvalitním výrobkům se zdravou výživou za velkoobchodní cenu. (Sám jsem si díky nim upravil postavu, zbavil se únavy a dalších problému se zdravím).

Teď už je ale asi pozdě do toho vstoupit
Teď je naopak ta nejlepší doba. Trend wellness značně narůstá. Stačí se rozhlédnout kolem sebe, podívejte se do časopisu a hned na první stránce budou tipy na zaručenou dietu, nebo na něco fit. Výrobky se pyšní nápisy, že je v nich něco zdravého. Trend roste.
Přesto roste i počet lidí s nadváhou a problémy se zažíváním, únavou a dalšími civilizačními nemocemi, které jsou způsobeny převážně nezdravou a nevyváženou stravou. Potraviny již nejsou jako dříve, ztrácí se živiny kvůli chemickým postřikům, zmražení pro převoz, hnojení.
Herbalife určuje trend v průmyslu se zdravou výživou a ve své kvalitě prakticky nemá konkurenci.
Zeptám se, kolik znáte ze svého okolí distributorů Herbalife? A kolik znáte lidí, kteří mají nadváhu, kteří jsou příliš unaveni, mají problémy se zažíváním, cholesterolem či jiné civilizační nemoci?
Je nutné si přiznat, že ne každý, kdo má problém, ho chce řešit. Zdravotní problémy a problémy s nadváhou vznikají pozvolně a lidé si na ně i pozvolně zvykají. Naštestí trend "buď štíhlý, zdravý a krásný" nám hodně pomáhá.
Dokonce i v porovnání ze zahraničím se ukazuje, že je zde stále velký potenciál.

Jak byste tedy shrnul výhody toho co děláte ?
  • Jste sám svým šéfem, určujete si, jak budete dělat a kolik si vyděláte. - V práci Vám tohle určuje zaměstnavatel a vy to můžete ovlivnit jen velmi málo.
  • Jste časově nezávislý. - V práci, i když je pohyblivá pracovní doba tak těžko můžete říci, zítra nepříjdu a pozíjtří budu dělat až od pěti, popozítří jen do třech a v pátek 2 hodiny ráno a pak až v 8 večer a o víkend pokud bude pršet. Tady to možné je.
  • Smysl v práci - pomáháte lidem. I když jsem dělal tvůrčí práci, v důsledku jen pomáhám bance, nebo jiné firmě, aby měla lepší software a mohla tak snadněji přijít k penězům.
  • Obrovská podpora nejen Vašeho sponzora, ale celé organizace. - Když jsem potřeboval v práci nějakou informaci, musel jsem si ji většinou najít, školení bylo jen pro vyvolené a určoval ho zaměstnavatel.
  • Dlouhodobá perspektiva - budujete si svůj byznys, svůj tým, neexistuje strop. - v práci dříve nebo později narazíte na strop pokud pracujete dobře, víc už vám nezaplatí i když se stále zlepšujete, tady strop není. Při odchodu do důchodu nebo na mateřskou rapidně klesne Váš příjem.
  • Sám si určujete tempo jak postupovat. - Nikdo Vám neurčuje, jestli máte přidat a nebo jestli zrovna neni práce a máme zpomalit.
  • Co se jednou naučíte, stále využíváte. - V práci jsem se kolikrát musel naučit technologii, kterou jsem používal pár měsíců a pak jsem se musel pro jiný projekt učit zase něco jiného, takže se stávalo, že jsem se jen učil a pořádně to nepoužil.
  • Můžete využít nabyté znalosti pro sebe i své přátele. - Jako programátor jsem se jen těžko mohl bavit o novinkách v technologiích, které používám (pokud lidi nebyli stejně "postižení"). Stejně tak programy, které píšu v práci nemohu moc využít doma pro sebe.
  • Komunikace s lidmi. - Byl jsem velmi nesmělý a nedokázal oslovit cizí lidi, zeptat se, kolik je hodin bylo pro mě témeř nemožné. Tady se to učím překonávat.
  • Potřebujete malý kapitál pro rozjetí byznysu. Pokud bych si rozjíždel vlastní firmu, asi by mi nestačilo 5 tisíc. Toto je ale dvousečná zbraň, kvůli tomu, že lidé do toho neinvestují hodně peněz, dávají do toho i nedostatek energie a odhodlání a jdou tam s tím ... zkusím a uvidím. Asi by se chovali jinak, kdyby si rozjížděli business, do kterého vložili milion a potřebují, aby se jim zaplatil a ještě vydělal.
Kdybych chtěl též začít, jak bych měl postupovat ?
Za prvé se zamyslete, zda chcete opravdu podnikat a zahodit "jistotu" zaměstnání. Pokud si nejste jisti, doporučuji si přečíst knihy od Roberta Kiyosakiho.

Je potřeba si také uvědomit, že se jedná o práci a hlavně z počátku je hodně práce. Nejvíc člověk musí zapracovat na sobě, trošku změnit svůj pohled na svět a učit se nové věci. Ačkoli je tu úžasná podpora, toto za Vás nikdo neudělá, jen Vás navedou, jak se to dá udělat nejjednodušeji.

Já jsem si vybral podnikání z domu, ale pro Vás může být zajímavý jiný způsob.
Pokud byste chtěli jít moji cestou (a já jsem rád, že jsem se tak rozhodl) stačí jít na naše stránky.
Tam vyplnit dotazník. já Vás budu kontaktovat, shrnu základní informace ohledně práce a vysvětlím Vám co je potřeba, proto abyste mohli začít.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ivan M. Ivan M. | Web | 8. března 2012 v 8:56 | Reagovat

Mohu se zeptat, odkud jste? Nabídka dělat Wellness poradce mě zaujala, ovšem nerad bych za Vámi dojížděl přes celouz republiku...

2 Honza Honza | E-mail | Web | 15. března 2012 v 14:42 | Reagovat

[1]:
Jsem z Prahy, ALE
Nění potřeba dojíždět.

Pracujeme na dálku a tak není třeba nikam dojíždět (za chvíli upřesním)
Zaškolování a většina školení je též prováděno vzdáleně (email, telefon, připravené materialy "skripta", audia konference, audio knihovny, internetová televize)
Jen jednu měsíčně máme celodenní školení (V Praze a Brně), není povinné, ale přednášejí tam nejlepší poradci z české republiky a tak se vyplatí tam být.
Nejedná se o zaměstnanecký poměr, ale podnikání, mým úkolem je Vás vše naučit a také navést na zaškolovací systém, ale to co budete nebo nebudete dělat je pak na vás, to jestli budete dělat hodinu denně nebo 10 hodin denně si též rozhodujete vy.

Rád Vám sdělím více.

3 Venda Venda | E-mail | Web | 8. srpna 2014 v 9:45 | Reagovat

Tak to smekám, kloubouk dolů. Já miluju wellness. Letos se chystám do lázní Portorož. Nebyl jste tam někdo? Je to ve Slovinsku, bez průvodce se neobejdu http://www.lumik.cz/dovolena/pruvodce/slovinsko-portoroz/

4 teuton teuton | Web | 21. června 2015 v 8:48 | Reagovat

online pujcky krásná lípa :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama